Home » Järjejutt Supilinna Salaseltsi filmivõtetelt, 3. võttepäev.

Järjejutt Supilinna Salaseltsi filmivõtetelt, 3. võttepäev.

Hoiatus, alguses on suhteliselt tehniline jutt.

Tänane päev möödus huvitavalt. Ma hakkan tasapisi süsteemist aru saama ning asjad hakkavad järjest hoomavamad tunduma. Saime nii vett kui päikest. Saime ka minu järgi oodata (kas ma mainisin et kaks seadet(juhtmevaba saatjate süsteem ning taasesitus-salvestusseade) on paar korda pange pannud heast peast?). See süsteem peaks olema plug and forget, vähemalt ma eeldaks sellise hinnaklassi süsteemilt rohkem sellist käitumist. Miks eeldan? sest seadistamisvõimalusi on neil piiratud.

Üldjoontes kui rääkida profiseadmetest (saatjad ja taasesitus ja salvestusseade) siis enamasti jagaksin nad kahte klassi: “lülita ja unusta ning ma töötan kuni maailma lõpuni” ja “appi sa pead mind enne kolm tundi seadistama, aga sa saad mind ka pesumasinaks läbi selle muuta”. Meie saatjate süsteem üritab olla “lülita sisse ja unusta” aga pigem on “mul on hellitusi vaja”. Mingisugusest väljalubatud 100m raadiusest ei saa midagi rääkida, pigem 3m on maksimum.

Kas ma mainisin et tal pole isegi võimalust signaali tugevust näidata? Nii et ma pean arvama iga kord, kas on piisavalt tugev. Kui homme aega leian, siis tahan lükata arvuti taha talle ja vaadata, kas ma näen midagi tarka. Ja antenni ka ei saa panna külge.

Kokkuvõtteks, ma ütleks, süsteemid on lahdeda. Aga arenguruumi on veel kõvasti. Eriti halb on ka niivõrd spetsiifiliste toodete tarkvara uuenduste toega.

Mittetehniline jutt

Muidu, tegelikuses läks päev hästi. Paar pilti kah.

Ahja, ma ei või teha pilti näitlejatest, kui nad on kostüümides, näitlejatest ebameeldivatel hetkedel või seda kohta, kus toimub filmi tegevus. Nii et seda ärge lootkegi. Õnneks see pole ka minu huviorbiidis.

Paar komentaari filmi kohta. Kui see välja tuleb, siis tasub seda kindlasti vaatama minna. Kasvõi visuaalse poole pärast, peab minema vaatama, need võttekohad ja kaameratöö, see on absoluutselt aasta filmi vääriline minimaalselt. Võrdluseks võib olla tooksin kahe päeva (!) järel cloud atlase (sest mul ei tule paremat meelde). Sisu poolest, saan komenteerida oma arvamust kõvasti hiljem.

 

IMG_5071IMG_5072

See protsess oleks oma filmi väärt. Ma niivõrd tahaks, et mul oleks paar päeva võimalik kaameraga platsil ringi käia vabalt ja filmida. See on lihtsalt maagiline, kuidas on asukoht, ükskõik kus, kuhu saabub hulk inimesi ning ehitab linna üles, ca 15-30 minutiga. Ja edasi toimub paar tundi ülikiire elu, kõik sagivad ja teevad asju ning siis, järsku pakitakse kõik ülikiirelt kokku ja jäetakse kõik nagu enne. See meenutab mulle unenägusid, millest üles ärgates ei saa aru, kas see oligi päris? Või ülipikkasid päevasid, kui ei tule enam õhtul meelde, kas hommik oli päriselt või oli see vaid mälestus? Nii palju ideid on selle üles salvestamiseks. Eks järgmistel filmivõtetel üritan saada rohkem protsessi jälgija rolli.

IMG_5076

Jooksmine on keelatud!

IMG_5080

Kohalik supilinna salaselts. Paar korda sõitis mööda ka lapsi, kes nägid välja, nagu nad oleksid filmi päriselulised vasted. Ainult riided olid Supilinnlikumad.

IMG_5085

Kaks kanget. Meie suur juht ja jumal, Esko ning Meedia.

IMG_5111

Võlurid.

IMG_5120

Sellise vihmase päikeseloojanguga pakkisime oma asjad kokku. See oli vapustav.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *