Home

valmistööd

Veel üks pilt valmis lõputööde õlimaalidest, saab näha üldist värvigammat. Suurim raskus nende tööde puhul oli tausta värvimine, mida tuli teha mitu korda. Ülejäänud oli nö. kergem osa, kui välja arvata nädalaid mõtlemist, mida töö peale täpselt teha. Selliste minimalistlike tööde puhul on keeruliseim läbi mõelda sümbolism, mida see töö ütlema peab. Pole keerukaid tausta värvimänge ega maalilisi subjekte. On ainult idee, mida peab selgelt edastama. Seetõttu võttis isegi nende objektide paigutamine peas aega päevi, kohapeal ka tunde proovimist. Töid ise saab näha alates 4. juunist kuskil(kus täpsemalt, seda ei tea veel). Eelkaitsmistel, mis tuli välja toimusid kinniste uste taga) olevat kõik ideega korras olnud. Nüüd tuleb ainult see ellu ka viia. Loodan et tööd kuivavad ilusti ära ning mingeid artifakte ei teki, sest tõenäoliselt väga ma neid ei kavatse puudutada ennem kui päris hindamised algavad. Panin ilusti seina äärde ära. Sellega seoses, pole mul enam vaja kordagi enam laiale (kooli) minna, et tööd teha. Minu kool on põhimõtteliselt nüüdsest läbi.

Vahepalaks käib ikka veel erasmuse paberite kordaajamine. Viimati suheldes, mis oli ca poolteist või kaks kuud tagasi, ütles Istanbul et paberid pannakse varsti teele. Eelmine nädal Tartu Ülikoolilt küsides, kas dokumendid on kohal, vastati loomulikult et mitte. Minu postkastis ka polnud midagi. Seetõttu saatsin Marmara Ülikooli kirja, et mis aadressile saatsite paberid ja kuna. Vastus tuli “oh sorry, me kohe paneme kulleriga teele”. No aitäh. Selles mõttes, et mul pole kiirelt aga 26 päeva pärast saab minul kool läbi. Nagu läbi läbi, st selleks ajaks peab kõik olema tehtud ja pärast seda enam midagi muuta ei saa.

R.

 

PS. vahetasin fotokal tarkvara ära, nii et nüüd toetab minu fotokas ka timelapse-i. Wohoo. Nagu ammu oli teada, on erinevate fotokate (näiteks 50D-70D seeria Canon, või 500D-700D) vahel mitte eriti suur vahe. Rohkem nagu, palju võimalusi kasutajale kätte antakse. 50D tarkvara vahetades saab näiteks kaameraga ka videot teha, mida ametlikult pole mõeldud. Teisesõnaga, kaameral on kõik vajalik olemas, aga kui kõik sisse toppida, siis ei jääks järgmise seeria jaoks uuendusi ju.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *