Home » The pink man

The pink man

Its been and interesting last few days. And tiring. We finally got our self an apartment, so the limbo, where we were just staying on someones couch, is finally over. Apartment only has two rooms, for three people, and one of them is living room. So what they did is there is a heavy curtain separating living-room into two and the other two volunteers share the private room. Other than noise, I don’t see much difference for myself from having a totally separate room. Did the usual things, took all the pictures from the sketchbook, hanged them on to the wall. Moved furniture a around a bit and it almost feels like a livable place now. If only I could get a nice carpet and a desk for working, it would be perfect. And some decent non fluorescence lightning, because that thing is not very bright and the cold color of the light, messes up editing on the computer. There was a issue with Cameroon banks, that the accommodation finance and food allowance hasn’t come trough, because there needs to be background checks for money moving from Europe to Africa and it takes time. But we did manage to change some money, so we are finally a bit more free to spend how we want.

Also the internet has been expectedly unstable. This has hindered(a bit expected) my posting schedule. I guess it will stabilize in the next few weeks. Only chance to get online is to use mobile internet but this is limited by bandwidth. So in the office we have separate mobile box, that needs activation every day and has only around 1GB per day. But we haven’t been to the office much. Starting from Monday we are spending more time in the office, but it is for the training week and there is no time to use it. So what I have been doing is switched my mobile to local sim card and bought internet subscription. But this has even higher bandwidth limits and half the time it is not working perfectly. And although I could just order some more bandwidth when I run out, I would have to go to the main street and find a vendor who would recharge my card. And we rarely have time for this, specially that for now we are not allowed outside after six, when it is dark. This all is meaning, that although I have videos and pictures already ready, there has been no way to post them. In the next couple of days, we will be also going to visiting another city and I don’t think it will get any better. I guess I have to come up with my own solution and work out a way to optimize bandwidth usage.

Talking about not working things, my main camera is showing the signs of problems. Camera is thinking I am pressing the flash button al the time, so now there is a permanent tape on it keeping the pop up flash closed. Another similar camera, had excactly the same issue yesterday, so I guess it is do to with the weather. Lets hope it keepts itself together. Also, every time I open up my laptop, there are ants on my screen. And I wish, it would be only screen saver and not real ants.

We were visiting a wedding on Saturday, but it seemed to be more like African version of US wedding. I don’t think that helped that the wedding seemed to be for richer than average person. It seems overall, that Buea, place where we are located is what I would call Europe in Africa. It is quite similar overall. There are a lot of universities here. It seems, from outsides perspective, and I haven’t been here long, that they are having housing bubble. This explains the prices, this explains the whole city. This also means that it will end at one point, but by that time we will be long gone.

Cars are all beaten up. Only way to buy a car here is to import it from Europe, US or Asia. And Cameroon has high import tax to add to the final price, so a car that would cost around 1k-2k in Europe, can easily go for 3000 euros in here. This explains also why there are not so much spare parts and cars are driven until they really just die. Solution for that would be motorbikes and bicycles, that are cheaper, but if one is going to import something from far away, why bother with a bike when it is possible to import motorbike. Specially with local dusty and muddy roads, it explains why the motorbikes are so popular and bicycles are so rare.

For the pictures, I have a choice from our Monday. It was mostly in office training day and some hangout at local governors office. If you have any questions or requests, what should I do or look into, let me know. If you have my contact, good, if not just send an email creativitasnova ät gmail dot com. I will be super excited to hear your feedback and opinions.

 

 

 

IMG_7139 IMG_7181 IMG_7184 IMG_7195 IMG_7200 IMG_7205 IMG_7252 IMG_7261 IMG_7271 IMG_7284 IMG_7302 IMG_7312 IMG_7333 IMG_7343 IMG_7373 IMG_7376 IMG_7379 IMG_7393 IMG_7481 IMG_7487 IMG_7488 IMG_7499 IMG_7515 IMG_7522 IMG_7523 IMG_7529 IMG_7545 IMG_7546 IMG_7547

 

[su_spoiler title=”Tõlge” icon=”plus-circle”]roosa mees

Viimased päevad on olnud huvitavad. Ja väsitavad. Me lõpuks saime enda elamise, mis tähendab, et limbo tantsimine, kus me magasime lihtsalt kellegi diivanil, on lõpuks läbi. Elamises on kaks tuba, millest üks on elutuba ja kolm inimest. Lahendus sellele oli paksu kardina riputamine keset tuba, mis jagas elutoa kaheks. Kaks teist vabatahtlikku läksid teise tuppa. Peale müra, ei näe ma suurt vahet sellega, kui mul oleks täiesti eraldi tuba. Tegin neid asju, mida tavaliselt, võtsin enda visandatud pildid ja riputasin need seinale. Liigutasin veidi mööblit ringi ja nüüd tundub, et siin saab peaaegu täitsa elada. Kui ainult ma saaks ilusa vaiba ja laua, mille taga töötada, siis oleks koht ideaalne. Ja mõnda normaalset mitte-luminofoor valgustust, kuna see pole väga hele ja selle külm valgus segab videotöötlust. (Tõlkija: Luminofoorlambi pirn on pikk sirge (valge) toru, kasutatakse poodides.) Mingi probleem oli Kameruni pankadega, et elamisraha ja toidu kompensatsioon ei ole üle tulnud, sest nad tahavad teha taustauuringuid, kui raha liigub Euroopast Aafrikasse ja see võtab aega. Kuid me suutsime veidi raha ringi vahetada, niiet nüüd saame veidi vabamalt valida, millele me seda kulutame.

Samuti internet on olnud ootuspäraselt ebastabiilne. See on veidi seganud (natuke eeldatav) minu postitamise graafikut. Ma pakun, et see stabiliseerub järgmiste nädalate jooksul. Ainuke võimalus internetti saada on läbi mobiilse interneti, kuid selle on piiratud andmesidemaht. Kontoris on eraldi mobiilse interneti ruuter, kuid see vajab iga päev aktiveerimist ja sellel on ainult 1GB suurune andmesidememaht (Tõlkija: 1GB pole väga suur suurus, arvestades veel ka, et see on 3 inimese peale jagatud). Kuid me pole väga palju kontoris viibinud. Esmaspäevast alates veedame rohkem aega kontoris, kuid see on väljaõppe nädal, niiet aega interneti kasutamiseks väga ei jätku. Lahendanud olen probleemi nii, et ostnud kohaliku sim-kaardi koos interneti teenusega. Kuid sellel on veelgi suuremad andmesidepiirangud ja pooltel kordadel see ei tööta korralikult. Ja kuigi ma saaks teenuse limiit tõsta, kui see otsa saab, siis selleks peaks minema ma peatänavale ja leidma pakkuja, kes tõstaks mu limiiti. Ja harva on meil aega selleks, eriti nüüd, kui meil pole lubatud tänaval liikuda peale kella kuute, kui on juba pime. See kõik tähendab, et kuigi on mul pildid ja videod kõik valmis, pole mul mingit võimalust neid postitada. Järgmiste päevade jooksul külastame me ka ühte teist linna ja ma ei arvan, et olukord ei muutu paremaks. Tõenäoliselt pean ma ise lahenduse leidma ja optimeerima oma internetikasutust.

Rääkides nüüd mittetöötavatest asjadest, minu peamisel kaameral esinevad mõned probleemid. Kaamera arvab koguaeg, et ma vajutan välgu nuppu ja nüüd on välk teibiga kinni kleebitud, et ta koguaeg välja ei hüppaks. Teine sarnane kaamera näitas samasugust probleemi, niiet ma arvan, et probleem võib olla kliimas. Loodame, et kaamera hoiab ennast koos. Samuti, igakord kui ma avan oma sülearvuti, siis seal on sipelgad ekraanil. Oleks need siis ainult digitaalsed ja mitte päris sipelgad.

Laupäeval külastasime me pulma, kuid see tundus olevat rohkem ameerika pulma aafrika versioon. Ma arvan, et sellele ei aidanud kaasa fakt, et pulm paistis olevat ainult rikkamatele inimestele. Tundub üldiselt, et Buea, kus me viibime, on miski, mida mina kutsuks euroopa aafrikas. See on üpris sarnane üldpildis. Siin on palju ülikoole. Tundub, väljaspoolt vaadatuna ja ma pole kaua siin veel olnud, et neil toimub siin elamubuum. See selgitaks hindu, see selgitaks kogu linna. See tähendab samuti, et ükshetk tuleb sellele lõpp, kuid selleks ajaks oleme me siit juba ammu kadunud.

Autod on kõik mõlgitud. Ainuke võimalus siin autot osta on see sisse tuua Euroopast, Ameerikast või Aasiast. Ja Kamerunil on ka kõrge importmaks, mis lisandub lõplikule hinnale, niiet auto mis maksaks Euroopas 1000-2000€, võib siin kergesti maksa 3000€. See seletab, miks pole siin ka väga palju varuosi ja autodega sõidetakse nii kaua, kuni nad enam ei tööta. Lahendus selle jaoks võiks olla mootorrattad ja jalgrattad, mis on odavamad. Kuid kui hakatakse juba midagi nii kaugelt sisse tooma, siis miks piirduda jalgrattaga, kui on võimalus importida mootorratas. Eriti pidades silmas kohalikke tolmuseid ja mudaseid teid, võib leida seletuse sellele, miks mootorrattad on nii populaarsed ja jalgrattad on nii haruldased.

Pildid on valitud esmaspäevast. See koosnes peamiselt väljaõppest kontoris ja natuke veetsime aega kohaliku kuberneri kontoris. Kui teil on mingeid küsimusi, soove mida ma peaks tegema, siis andke teada. Kui teil on minuga kontakt olemas, siis on hästi, kui mitte, siis saatke mulle lihtsalt e-mail aadressile creativitasnova ät gmail punkt com. Ma oleks ülirõõmus, kui kuuleksin teie tagasisidet ja arvamusi.[/su_spoiler]