Couple of weeks ago we visited Korup National Park. It is the most accessible park for tourist, in the whole Cameroon and has one of the oldest and diverse forest in the Africa. Compared to everything else in here, it is quite expensive, although still cheap than Europe. Although we only saw flora (supposedly we heard the Fauna part) and I got sick halfway there, it was still worth the visit.
First thing first, getting bus from Buea to Kumba was easy. After that came the 8 person 5 seat car drive, this time to Mundemba. Luckily driver was fast, and it only lasted around two hours, where it was supposed to be five hours. We arranged our tour to begin next morning at 7, as one can’t enter the park without guide and enjoyed our stay at local cheap hostel. Next morning, wanting to make my life specially hard, I packed my bag with 6l of water and all our food for two days. The entry to the park was nice, as promised from the pictures on the web, we saw bridge, crossed it and entered the park. That was probably the only fully delivered promise for us. And the next four-five hours was forest, some more forest, and more forest. Although locals call it bush and it seems to be more suitable name for the place. There are few big trees, mostly it is just thick and not-too-tall vegetation. There are supposedly African Bush Elephants, the biggest and meanest of elephants, that we didn’t see. Maybe for the good, as last time locals met them, only elephants left from the exchange on their own feet. Though, the diversity of flora and everything living, that we did saw, was fascinating. I would have wanted to spend at least couple of days in there, just walking around slowly and photographing local bug life. Our guided trip was arranged only for two days and I got quite high fever by the next morning (probably from the ceiling fan in the hotel the previous day). So the trip back, from the forest all the way to home, was quite a blur.
Still, here are the pictures mainly from the day we entered the forest.
[su_spoiler title=”Tõlge” icon=”plus-circle”]Korup rahvuspark
Mõne nädala eest külastasime me Korup rahvusparki. See on kõige ligipääsetavam rahvuspark turistide jaoks terves Kamerunis ja seal on üks kõige vanem ja mitmekesisem rahvuspark Aafrikas. Võrreldes teiste parkidega on see suhteliselt kallis aga Euroopa mõistes ikkagi suhteliselt odav. Kuigi me nägime ainult floorat (fauna osa me pidavasti kuulsime) ja ma jäin poolel teel haigeks, siis oli see seda väärt.
Esimesed asjad esmalt, saada buss Buea-st Kumba-sse oli lihtne. Pärast seda tuli 8 inimese ja 5 istme autosõit, seekord Mundeba-sse. Õnneks juht oli kiire ja see kestis ainult kaks tundi, kuigi pidanuks kestma umbes viis tundi. Me korraldasime oma ekskursiooni järgmise hommiku kella seitsmeks, kuna ilma giidita ei saa parki siseneda ja nautisime oma aega odavas hotellis. Järgmisel hommikul , tahtes teha oma elu võimalikult raskeks pakkisin ma oma koti 6 liitri veega ja kogu söögiga järgmiseks kaheks päevaks. Parki sisenemine oli kena, nagu kodulehel pildid lubasid, me nägime silda, ületasime selle ja siis olimegi pargis. See oli tõenäoliselt ainuke kindel lubadus, mis meile täideti. Järgmised 4-5 tundi oli mets, veel metsa ja siis veel metsa. Kohalikud kutsuvad seda võsaks ja tundub, et see ongi sobivam nimi sellele. Peamiselt oli paar suurt puud ja nende vahel mitte väga kõrge taimestik. Seal elavad kuuldavasti Aafrika “Võsa” (inglise k. “bush”) Elevandid, suurimad ja õelamad elevantidest, mida me ei näinud. Võibolla parem ongi, sest viimane kord, kui kohalikud neid kohtasid, siis ainult elevandid lahkusid kohtumiselt jalgadel. Kuigi floora ja kõige elava mitmekesisus, mida me nägime, oli lummav. Ma oleks tahtnud vähemasti paar päeva seal veeta, lihtsalt aeglaselt ringi kõndides ja putukaid fotografieerides. Meie giidiga eksukursioon oli kokku lepitud ainult kaheks päevaks ja ma teise päeva hommikuks tekkis mul suhteliselt kõrge palaviku (tõenäoliselt hotelli lae ventilaatorist eelmine päev.) See tähendas, et teekond tagasi metsast koju oli suhteliselt hägune.
Siiski, siin on pildid peamiselt päevast, kui me metsa sisenesime. [/su_spoiler]